Pleksi Merdiven Korkulukları

Korkuluk tasarımları özellikle lüks yapılarda kullanılmaktadır. Geçmiş zamanlarda bu korkuluklarda kullanılan parlak bölümler genel olarak camdan yapılmaktaydı. Cam dekoratif açıdan çok güzel bir malzeme olsa da kırılması kolay ve kırılma anında sağlık açısından tehlikeler oluşturabilecek bir madde. Buradan yola çıkarak üretilen Pleksi ise cam gibi görünen fakat camdan çok daha fazla avantajı bulunan bir maddedir. Cam’a, %92 oranında benzeyen yani ışığı neredeyse aynı oranda geçiren Pleksi, bu sayede cam gibi görünür.

Pleksi, piyasada ince levha olarak bulunmaktadır ve elbette bu hammaddeleri şekle sokmak gerekir. Pleksiglas olarak geçen madde, 90 ve daha fazla yükseklikteki sıcaklıklarda eritilir. Daha sonra ise dekorasyon amaçlı, önceden hazırlanmış bir kalıba sokularak şekil verilir. Pleksi merdiven korkulukları veya diğer tüm dekoratif malzemeler cama göre 6 kat daha fazla dayanıklıdır. Bunun yanında hafif olması ve cam merdiven korkuluklarına göre çok daha uygun fiyatlarla satılması, Pleksi merdiven korkuluklarının tercih edilmesinin sebepleri arasındadır.

Pleksi Merdiven Korkulukları

Bu dekorasyon ürününün cam maddesine göre bir diğer avantajı da çok dayanıklı olmasıdır. Pleksi kalıba girip şeklini aldıktan sonra bir bakır kadar sert bir madde olur. Yani gelecek dış darbeler ile zarar görmesi, bakır metalinin zarar görmesi kadar zordur. Halbuki ikame yerine geçtiği cam korkuluklar, en ufak bir darbede paramparça olarak hem dekorasyona zarar verir hem de insan sağlığı için tehlike oluşturur.

Pleksi her tür şekle girebildiği için tasarımcılara sınırsız bir alan sunar. Ev ve ofis içi dekorasyonlarda da bu sayede gün geçtikçe daha çok tercih edilmeye başlamıştır.

Renkli ve Saydam Pleksi Korkuluklar

Cama benzemesi amacı ile Pleksi korkuluklar saydam üretilir ve genel talep de bu yöndedir. Fakat eğer sizin tasarımınıza saydam değil de farklı bir renkte Pleksi merdiven korkuluğu gerekiyorsa, bunu üretmek de mümkündür. Tek yapmanız gereken siparişiniz esnasında bunu belirtmektir.

İklim şartlarından hiçbir şekilde etkilenmeyen Pleksi korkuluklar, yıllar geçtikçe solma veya eskime gibi durumlar içerisine girmez. Formunun bozulması ancak ortamın 75 dereceye kadar ısınması vesilesi ile olur ki bu durumda dahi şeklini korur, ancak 90 derece üzeri sıcaklıklarda erimeye başlar. Normal doğa şartlarında bir evin veya ofisin bu sıcaklıklara yaklaşması dahi mümkün değildir.

Üretimi kolay olduğu için Pleksi merdiven korkulukları fiyatları da doğal olarak uygun olmaktadır, şimdi bizimle iletişime geçerek güncel fiyatlarımız ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Pleksi Merdiven Korkulukları Modelleri