Pleksi Korkuluk Modelleri

Pleksi Korkuluk Modelleri şık tasarımlara sahip ürünler hakkında merak ettiğiniz herşeye kolay bir şekilde ulaşmanızı istiyoruz.

Küçük evlerde dekorasyon nispeten daha basit ve kısıtlı olsa da geniş evlerde bu işlem biraz daha detaylıdır. Villa tipi evlerde veya büyük evlerde dekorasyona önem vermek, bazen çok etkileyici görüntüleri ortaya çıkarabilir. Dekorasyon konusuna önem veriyorsanız ve evinizde merdiven varsa mutlaka merdiven korkuluğu yaptırmalısınız. Son yıllarda artan merdiven korkuluğu modası, teknolojinin çok gelişmediği zamanlarda cam ile yapılıyordu. Cam ile yapılan merdiven korkulukları her ne kadar çok şık dursalar da çok pahalı olmaları, dış darbelere karşı savunmasız olmaları ve kırıldıkları zaman yaralanmalara yol açmaları sebebiyle herkes tarafından tercih edilemiyordu.

Pleksi merdiven korkulukları ise bu endişeye sahip olan veya bütçesi cam korkuluk yaptırmaya yetmeyen kişilere ilaç gibi geldi. Pleksi, insan sağlığı açısından hiçbir zararı olmayan ve cama en çok benzeyen bir maddedir. Işığı %92 oranında geçirdiği için dışarıdan cam gibi görünür fakat cama göre çok daha dayanıklıdır.

Merdiven Korkulukları Dekorasyonu

Pleksi merdiven korkulukları dışarıdan gelecek darbelere, cam maddesinden çok daha fazla dayanıklıdır. Bunu ise kimyasal yapısına borçlu olan madde, kalıptan çıkığı yani soğutulduğu anda bir çok metalden daha güçlüdür. Bu da demek oluyor ki Pleksi merdiven korkulukları, dışarıdan korkuluğa araba gibi dev bir cisim çarpmadığı müddetçe zarar görmez. İnsan eli ile zarar vermek mümkün değildir, bu da kalabalık binalarda çok sık kullanılan merdiven korkuluklarının yıllar içerisinde hiç eskimemesini sağlar.

Kullanım Avantajı ve Dekorasyon Çeşitliliği

Levha şekilde hammaddesi bulunan Pleksi, her türlü kalıba girip her türlü şekli alabildiği için çok çeşitli dekorasyon seçeneklerini size sunar. Şekil ne olursa olsun Pleksi merdiven korkulukları aynı mukavemet özelliklerine sahip olacaktır. Pleksi levhalar 90 ve daha fazla ısılarda eritilerek, dekorasyon için önceden hazırlanmış kalıplara dökülürler. Bundan sonra soğutma evresi bulunur ve Pleksi korkuluklar hazırdır. İşlemin bu kadar kolay ve zahmetsiz olması da elbette Pleksi merdiven korkuluklarının fiyatlarına yansımıştır. Cam korkuluklara göre çok daha ucuz olan Pleksi merdiven korkulukları, bugün ev dekorasyonlarında en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesidir.

Hiçbir iklim şartından da etkilenmediği için korkulukları uzun yıllar kullanmak mümkündür. Güneş ışınlarından, soğuk veya pis havadan etkilenmeyen Pleksi merdiven korkulukları çok kolay temizlenebilir. Yıllar içerisinde aslan solma, renk kaybı veya eskime yapmaz. Standart olarak saydam üretilse de müşterilerin taleplerine göre dilenilen renkte de üretilebilir.

Pleksi Korkuluk Modelleri